Kialakult a B33 DIÁKOLIMPIA® 2014/15 döntőjének mezőnye.

Az összes régiós döntőn nagyon színvonalas 3×3 kosárlabdát láthatott a közönség mindkét korcsoportban.

A – döntően februárban megtartott – megyei selejtezők után az elmúlt négy hétben lezajlottak a régiós döntők a B33 DIÁKOLIMPIA®-án. Mind a 4 helyszínen (Pannonhalma, Törökbálint, Debrecen, Zalaegerszeg) remek környezetben, hol izgalmas, hol küzdelmes, hol szórakoztató versengés folyt, függetlenül korcsoporttól vagy nemtől. A testnevelők által jól felkészített csapatokkal találkozhattunk és a játék szépségéből adódóan nem is mindig az előzetesen – általunk – esélyesnek gondolt csapatok jutottak tovább.

A döntő résztvevői

FIÚ – “A” KORCSOPORT

CSAPATNÉV TELEPÜLÉS ISKOLA
Apáczai Nagyok Nyíregyháza Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola
Batyis Sólymok Budapest Batthyány Lajos Általános Iskola
Békés Szegedi Békés Kis István Református Gimnázium Általános Iskola
Csodacsibék Szeged Rókusi Általános Iskola
HamvasI. Oroszlány Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola
Nincsen Zalaegerszeg Kölcsey Ferenc Gimnázium
Szecska Budakeszi Széchenyi István Általános Iskola
Tóvárosi Tini DSE Székesfehérvár Tóvárosi Általános Iskola

LÁNY – “A” KORCSOPORT

CSAPATNÉV TELEPÜLÉS ISKOLA
BDEG Pink Girls Sopron Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium
Frater1csapat Miskolc Fráter György Katolikus Gimnázium
Grosics Sportsuli Budapest Grosics Gyula Sport Általános Iskola
Gyakorló Csibék Kaposvár Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Kodály kicsik Kecskemét Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, SzKI és AMI
Kőrösi-Péterfy Nagykanizsa Kőrösi Csoma Sándor-Péterfy Sándor Általános Iskola
Széchenyi I. Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola
Szegősök Szolnok Szegő Gábor Általános Iskola

FIÚ – “B” KORCSOPORT

CSAPATNÉV TELEPÜLÉS ISKOLA
Balintsuli2 Törökbálint Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola
Bolyai János Gimnázium I. Kecskemét Bolyai János Gimnázium
Gyűrűk Urai / EZ / Budapest Újbudai József Attila Gimnázium
Korányi A Nagykálló Korányi Frigyes Gimnázium
Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium Csömend Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szakközépiskola
Miroslav Pécs Miroslav Krleza Horvát Iskola
Munkácsy Kaposvár Munkácsy Mihály Gimnázium
svk bosy Sopron Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó SzKI
Szűcs és bandája Debrecen Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium
TÁG I. Debrecen Tóth Árpád Gimnázium
Vajkezűek Zalaegerszeg Ganz Ábrahám és Munkácsy Mihály Szakközépiskola és Szakiskola
Veres Pálné Gimnázium A Budapest Veres Pálné Gimnázium

LÁNY – “B” KORCSOPORT

CSAPATNÉV TELEPÜLÉS ISKOLA
Bercsényi Győr A Győr Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai SzKI és Szakiskola
Grundlakók Érd Vörösmarty Mihály Gimnázium
Jani Szekszárd Garay János Gimnázium
Józsi Angyalai Sopron Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium
Lányok a Fáyból Miskolc Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági SzKI
Miskolci Herman Ottó Gimnázium Miskolc Miskolci Herman Ottó Gimnázium
Munkácsy 1 Kaposvár Munkácsy Mihály Gimnázium
Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium Székesfehérvár Vasvári Pál Gimnázium
Szent-Györgyi Old Girls Kecskemét Humán Középiskola Szent-Györgyi Albert Tagint.
TÁG II Debrecen Tóth Árpád Gimnázium
Tóparti Székesfehérvár Tóparti Gimnázium és Művészeti SzKI
VPG 97 Budapest Veres Pálné Gimnázium

Ezúton szeretnénk megköszönni minden közreműködőnek (játékosoknak, testnevelőknek, a helyszínt biztosító kollégáknak és diákjaiknak, a játékvezetőknek, asztalszemélyzetnek és mindenki másnak, aki részt vett a szervezésben).

Köszönjük mindenkinek a részvételt és a továbbjutóknak sok szerencsét kívánunk az “A” korcsoport május 23-án Pécsett, illetve a “B” korcsoport május 28-án, Törökbálinton megrendezésre kerülő döntőjéhez, ahová minden érdeklődőt szeretettel várunk!