B33 DIÁKOLIMPIA – HÍREK, INFORMÁCIÓK – 2017/2018

Október 22-én éjfélkor lezárult a nevezés a B33 Diákolimpia 2017/18 tanévi versenyére.

Decathlon B33 Diákolimpia

A beérkezett jelentkezések 350 általános és középiskola szerint több mint hétszáz fiú és lány csapatának,
csaknem háromezer játékosa vesz részt az idei sorozaton.

A korábbi évekhez hasonlóan a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége idén is minden, a Diákolimpián játszó iskolának sportfelszerelést (mezeket és labdákat) ajándékoz.

A megyei selejtezőket a játékra nevezők még idén lejátsszák.
A megyei tornák időpontjairól és helyszíneiről a megyei szövetségek értesítik az iskolákat.

A megyei versenyekre a csapatoknak hozniuk kell az aláírt Nevezési Lapot és a Játékosnyilatkozatokat, valamint minden játékosnak azonosításra alkalmas fényképes igazolványt. A játékosnyilatkozat itt letölthető.
Játékoscsere esetén az új játékosoknak Tanulói viszony igazolás szükséges.
A változásokat a szervezők rögzítik a torna előtti adategyeztetésen.

Tavasszal a csapatok négy régiós döntőben folytatják, majd ezt követi a legjobbak részvételével az országos döntő, ahol eldől, hogy melyik csapat lesz a 2017/18-as szezon B33 Diákolimpia bajnoka.

Játékosváltoztatás a DECATHLON B33 DIÁKOLIMPIA megyei versenyeire:

1. A játékosváltoztatás szabályai nem változtak.
2. Hasonlóan az elmúlt évekhez, lehetséges a nevezett csapaton változtatni.
3. Az új játékos(ok)ról iskolalátogatási igazolást kell vinni a versenyre (a nevezési lap egyben iskolalátogatási igazolás is a nevezési lapon szereplő játékosokra).
4. A változásokat a helyszínen a szervezők rögzítik a torna megkezdését megelőző adategyeztetés során.

ORSZÁGOS DÖNTŐK HELYSZÍNEI ÉS IDŐPONTJAI

“A” korcsoport: 2018. április 28. – Miskolc, Szent István tér
“B” korcsoport: 2018. június 02. – Kecskemét

A kezdés időpontja 10:00 óra
Várható befejezés 15:00-16:00 óra.
Kérjük a csapatok időben való megérkezését, a regisztráció időben való lebonyolításához és a torna pontos kezdéséhez.

A regisztráció 10:00 órakor kezdődik, ehhez szükséges a Csoportos Iskolalátogatási Igazolás, a Játékos nyilatkozat, és a játékos arcképes igazolványa.

A 8 döntős csapat 2 db 4 csapatos csoportba kerül beosztásra (2 első helyen, 2 második helyen tovább jutott csapat) csoport meccsek után az első 2 helyezett kerül az elődöntőbe.
Az elődöntők vesztesei 3. helyezést érnek el.

Kérjük, ha iskolájuk csapata nem tud részt venni az Országos Döntőn azt e-mailben legkésőbb 2018. április 15.-ig jelezzék, a csoportok kialakítása végett.


„A” korcsoport

Helyszín: Miskolc, Szent István tér
Esőhelyszín: Fényi Gyula Gimnázium

Időpont: 2018. április 28. Regisztráció: 10:00
A regisztrációhoz szükséges a Csoportos Iskolalátogatási Igazolás, a Játékos nyilatkozat, és a játékos arcképes igazolványa.

A Döntőbe jutott csapatok:

Fiúk:
Eötvös  József  és  Liszt  Ferenc  Általános  Iskola
Hunyadi  János  Evangélikus  Óvoda  és  Általános  Iskola
Csik  Ferenc  Általános  Iskola  és  Gimnázium
Kaposvári  Kodály  Zoltán  Központi  Általános  Iskola  Toldi  Lakótelepi  Tagiskolája
Debreceni  Református  Kollégium  Általános  Iskolája
Fényi  Gyula  Jezsuita  Gimnázium  és  Kollégium  B
Németh  László  Gimnázium,  Általános  Iskola
Páduai  Szent  Antal  Általános  Iskola,  Gimnázium  és  Alapfokú  Művészeti  Iskola

Lányok:
Kőrösi  Csoma  Sándor-Péterfy  Sándor  Általános  Iskola
Soproni  Német  Nemzetiségi  Általános  Iskola  –  Deutsche  Nationalitätenschule  Ödenburg
Szekszárdi  Dienes  Valéria  Általános  Iskola
Újbudai  Grosics  Gyula  Sport  Általános  Iskola
Fényi  Gyula  Jezsuita  Gimnázium  és  Kollégium
Diósgyőri  Gimnázium
Dunakeszi  Széchenyi  István  Általános  Iskola
Mezőberényi  Általános  Iskola,  Alapfokú  Művészeti  Iskola  és  Kollégium  Petőfi  út  20.  telephelye

Országos Döntő eredményei – “A” korcsoport

A lányok eredményei:
I. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
II. Újbudai Grosics Gyula Sport Általános Iskola
III. Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Budapest
III. Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola
IV.-VIII. Dunakeszi Széchenyi István Általános Iskola
Diósgyőri Gimnázium
Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola
Mezőberényi Általános Iskola

A fiúk eredményei:
I. Csik Ferenc Általános Iskola, Budapest
II. Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola
III. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
III. Eötvös József és Liszt Ferenc Általános Iskola, Zalaegerszeg
IV.-VIII. Hunyadi János Általános Iskola, Sopron
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
Németh László Gimnázium, Hódmezővásárhely
Páduai Szent Antal Általános Iskola, Piliscsaba


„B” korcsoport

Helyszín: Kecskemét, Szabadság tér
Esőhelyszín: Kosárakadémia tornaterme
Átöltözési és a torna után mosdási lehetőség:
Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola
6000 Kecskemét, Katona J. tér 14.

Időpont:  2018. június 02.
Regisztráció kezdete: 10:00
A döntő várható vége: 16:00-17:00

A Regisztráción kérjük bemutatni:
Csoportos Iskolalátogatási Igazolás, Játékos nyilatkozat, és a játékos arcképes igazolványa.

A Döntőbe jutott csapatok:

Fiúk:

Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium
Hamvas Béla Gimnázium, Oroszlány
Győri Móra Ferenc Általános Iskola és Szakgimnázium
Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium
Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium
Miroslav Krlea Horvát Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Pécs
Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola, Törökbálint
Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Lányok:

Dr. Mező Ferenc Gimnázium, Nagykanizsa
Győri Szolgáltatási SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája
Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, Győr
Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest
VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium
Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium
Varga Katalin Gimnázium, Szolnok
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
Kecskeméti Bolyai János Gimnázium
József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium

Országos Döntő eredményei – “B” korcsoport

Fiúk:
I. Krúdy Gyula Gimnázium, Nyíregyháza
II. Bolyai János Gimnázium, Kecskemét
III. Kölcsey Ferenc Gimnázium, Körmend
III. Miroslav Krlea Horvát Gimnázium, Pécs

Lányok:
I. Bolyai János Gimnázium, Kecskemét
II. Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest
III. Madách Imre Gimnázium, Budapest
III. Krúdy Gyula Gimnáziuma, Győr

Az értékes nyeremények mellett a B33 Diákolimpia bajnok iskola csapata részt vehet június végén a Középiskolák Világjátékán, Belgrádban.


A DÍJAZÁS INFORMÁCIÓI

Mind a két korcsoportban és nemben:

  1. helyezett 50.0000 Ft DECATHLON vásárlási utalvány
  2. helyezett 30.000 Ft DECATHLON vásárlási utalvány
  3. helyezett (két csapat) 10.000 – 10.000 Ft DECATHLON vásárlási utalvány

Illetve a „B” – korcsoportos 1. helyezett fiú és leány csapat iskolája részt vehet a Belgrádban 2018. június 23-29 között megrendezésre kerülő ISF Iskolai 3×3 Világbajnokságon!

 

 

MEGYEI TORNÁK IDŐPONTJAI ÉS HELYSZÍNEI

A lista folyamatosan frissül.

MegyeIdőpontHelyszín
Baranya2017.12.15.Pécs, PTE ÁOK Jakabhegyi úti tornacsarnok
Bács-Kiskun2017.12.08.Kunszentmiklós, Baksay Sándor Református Gimnázium
Borsod-Abaúj-Zemplén2017.12.12.Miskolc, Egyetem Körcsarnok - "A" fiú, lány
Borsod-Abaúj-Zemplén2017.12.13.Miskolc, Egyetem Körcsarnok - "B" fiú, lány
Békés2017.12.05.Békéscsaba, Szent István Egyetem Sportcsarnok - "A" fiú, "B" fiú, lány
Békés2017.12.12.Mezőberény, Molnár Miklós Sportcsarnok - "A" lány
Csongrád2017.12.07.Szeged, Etelka sori tornacsarnok - "B" fiú
Csongrád2017.12.12.Szeged, Etelka sori tornacsarnok - "A" fiú, "B" lány
Fejér2017.11.21. Székesfehérvár, MKOSZ edzőközpont
Győr-Moson-Sopron2017.12.07. Sopron, Novomatic Aréna
Hajdú-Bihar2017.12.06.Debrecen, Tóth Árpád Gimnázium
Heves2017.12.15.Eger, Szilágyi Erzsébet Gimnázium
Jász-Nagykun-Szolnok2017.11.12. Karcag, Városi Sportcsarnok
Komárom-Esztergom2017.12.12. Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
Nógrád2017.12.05.Salgótarján, Városi Sportcsarnok - "A" korcsoport
Nógrád2017.12.04.Salgótarján, Városi Sportcsarnok - "B" korcsoport
Pest2017.11.16. Törökbálint, Bálint Márton Általános Iskola
Somogy2017.12.08. Kaposvár,
Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Szabolcs-Szatmár-Bereg2017.12.06.Nyíregyháza, Vasvári Pál Gimnázium - "A", "B" lányok
Szabolcs-Szatmár-Bereg2017.12.15.Nyíregyháza, Bánki Donát Műszaki Középiskola "A", "B" fiúk
Tolna2017.11.28.Szekszárd, Garay Gimnázium - "B" korcsoport
Tolna2017.11.29.Dombóvár, Szt. Orsolya Gárdonyi G. Iskola - "A" korcsoport
Vas2017.12.04.Szombathely, Brenner János Iskola - "A" fiúk
Vas2017.12.05.Szombathely, Brenner János Iskola - "B" fiúk, lányok
Veszprém2017.12.18.Ajka, Fekete-Vörösmarty Általános Iskola
Zala2017.12.14.Zalaegerszeg, Ostoros Sportcsarnok
Budapest2017.11.29.Budapest, Tüske Csarnok - "B" fiúk
Budapest2017.11.30.Budapest, Tüske Csarnok - "A", "B" lányok, "A" fiúk

LETÖLTHETŐ DOKUMENTUMOK

A négy Régiós Döntőt követően kialakult a DECATHLON B33 DIÁKOLIMPIA Országos döntőinek mezőnye.
Az “A” korcsoportba 8 fiú és 8 lány csapat jutott, míg a “B” korcsoportban 12 fiú és 12 lány csapat küzd meg egymással a Diákolimpia Bajnoka címért.
A Diákolimpiával kapcsolatos információkat az alábbi linkeken találjátok:

CIKKEK »  DOKUMENTUMOK »

KÉPEK »  VIDEÓK »  KÖZVETÍTÉSEK » 
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/b33/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488